Przemysł filmowy w USA

Stany Zjednoczone są największym dystrybutorem filmów na świecie. Dzięki Hollywood – fabryce snów, stany produkują największa ilość filmów fabularnych, naukowych oraz dokumentalnych na świecie. To właśnie w stanach możliwa jest kariera filmowa na miarę Rockiego, Terminatora, czy prawdziwego Brada Pitta. Niestety dostanie się do światowej czołówki filmowców jest bardzo trudne. Mimo wszystko można próbować – bywali polscy aktorzy, którzy próbowali osiągnąć jakieś szczyty, wyżyny na zagranicznych scenach, jednak zdecydowana większość kończyła się fiaskiem.  W stanach na całe szczęście oprócz Hollywood jest jeszcze wiele wytwórni filmowych, które zajmują się produkcją różnego rodzaju filmów, seriali i nagrań radiowo-telewizyjnych.

Media w stanach rozwinęły się tak szybko i prężnie głównie dzięki bardzo dobremu sprzętowi i niesamowitym efektom specjalnym, jakie były tworzone właśnie dzięki nowoczesnym sprzętom wideo-wizualnym.

Każdy film, który został wypuszczony w stanach pojawiał się na międzynarodowej arenie filmowej i często był długo wyczekiwany. Hollywood jako główny producent filmów miało oczywiście w całej kinematografii swoje udziały, między innymi dlatego stało się stolicą tej dziedziny kultury.

Dodaj swoją opinię

Copyright © USA, Stany Zjednoczone

Zbudowany w oparciu o Notes Blog Core
Powered by WordPress