Najpopularniejsze miejscowości USA

Stany Zjednoczone są najpopularniejszym krajem na świecie. Są największe i najbardziej liczące się w gospodarce międzypaństwowej. Oprócz tego posiadają kilka naprawdę niesamowitych miast, których nazwy obiegły cały świat. Najpopularniejszym miastem w Stanach jest oczywiście Waszyngton, który wbrew pozorom nie jest miastem największym. Zdecydowanie większym miastem jest Chicago, bądź Nowy York, które należą do miast, które promują się najlepiej.

Zdecydowanie dużą rolę w promocji miast oraz filmografii USA odgrywa Hollywood, gdzie produkcja filmów odbywa się na najwyższym poziomie. Nazywane miastem snów bardzo dobrze promuje same siebie oraz wszelkie inne miasta, które przyciągają do stanów naprawdę ogromne ilości ludzi.

Pamiętacie akcję „I love NY?” – zapoczątkowana przez władze miasta, wirus miłości do miasta rozszedł się w mgnieniu oka, a każdy kto chciał, mógł przyłączyć się do akcji promocyjnej kupując odpowiednią czapeczkę, buciki, czy torebkę.  Hollywood z kolei bardzo dobrze promowało się za pomocą swoich mega produkcji, które zadziwiały świat.

W stanach zjednoczonych są tysiące innych miast, które są równie ciekawe, jednak właśnie te znają wszyscy. To zasługa mediów i zwyczajnej ludzkiej ciekawości, która –nie oszukujmy się – kreuje modę na określone miasto.

Dodaj swoją opinię

Copyright © USA, Stany Zjednoczone

Zbudowany w oparciu o Notes Blog Core
Powered by WordPress