Najbardziej rozpoznawalne obiekty Stanów Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych stworzono kilka najbardziej rozpoznawalnych obiektów, których fotografie obiegły dosłownie cały świat. Oczywiście najważniejszym i najistotniejszym jest Statua Wolności, nie znam człowieka, który choć raz nie widziałby statuy wolności – chociażby na zdjęciu czy na filmie, w telewizji.

Troszkę mniej popularne, jednak również bardzo atrakcyjne pod względem kulturowym jest St. Augustine na Florydzie. Ostatnia osada pozostała po europejczykach zamieszkałych tereny Stanów Zjednoczonych. Kolejnym charakterystycznym obiektem dla USA jest współczesna replika statku, na którym miało miejsce „Boston Tea Party”. Jest to bardzo głęboki ukłon w stronę historii i walki o własną niepodległość i wolność w każdym calu. Replika jest zainstalowana na stałe, służy jako muzeum w Bostonie.

Oczywiście będąc w stanach należy przede wszystkim zobaczyć Nowy York, Los Angeles i giełdę na Wall Street. Są to obiekty o których nie wolno zapomnieć pod żadnym pozorem. Odwiedzenie Białego Domu również może być ciekawostką dla podróżnych jednak osobiście nie polecam zapędzania się tam bez kogoś, kto już był kiedyś w okolicy – albo najlepiej w okolicy mieszka.

Dodaj swoją opinię

Copyright © USA, Stany Zjednoczone

Zbudowany w oparciu o Notes Blog Core
Powered by WordPress