Gospodarka w Stanach Zjednoczonych

Gospodarka Stanów Zjednoczonych jest największą gospodarką świata, która konkuruje na rynku wyłącznie z gospodarką Chin oraz Niemiec. Stany Zjednoczone uważane są za największą potęgę na świecie, jednak ich gospodarka jest zdecydowanie żywszym organizmem niż każda inna gospodarka innego państwa. W każdym innym kraju procesy zachodzące w gospodarce są długofalowe i spokojne, zwróćmy uwagę na to, że w przypadku stanów zjednoczonych, większość wielkich skoków to naprawdę szybkie i dosyć nagłe zmiany.

Stany zjednoczone utrzymują się przede wszystkim z produkcji oraz handlu. Wydobycia ropny naftowej również mają bardzo duży udział w liczeniu PKB gospodarki. Stany, mimo tak dużego kryzysu jaki nastąpił w ostatnich latach nadal utrzymują pozycję światowego lidera i to się prawdopodobnie szybko nie zmieni.

Procesy gospodarcze w Stanach obserwowane są przez miliony ekonomistów i analizatorów, co sprawia, że wszelkiego rodzaju błędy, czy nieodpowiednie posunięcia są w miarę możliwości szybko i sprawnie naprawiane. Pisząc o gospodarce należy wspomnieć również o tym, że podatki w USA to jedynie 27% całego PKB, co jest dużo korzystniejszym wynikiem niż np. w Polsce, gdzie podatki to prawie 44% całego PKB.

Dodaj swoją opinię

Copyright © USA, Stany Zjednoczone

Zbudowany w oparciu o Notes Blog Core
Powered by WordPress